В Ірані почали проявляти незадоволення через постачання росії дронів, які вона використовує у війні з Україною: вже публічно виступили декілька впливових людей

Про це пише The Guardian.

У виданні зазначають, що редактор іранської газети Jomhouri Eslami і він же консервативний священнослужитель Масіх Мохаджері відкрито розкритикував позицію уряду щодо зброї, яку він постачає Москві. Його заяви широко розповсюдили інші іранські газети.

Священнослужитель заявив, що Іран мав би на офіційному рівні порадити росії:

  • дотримуватися міжнародного права,
  • заборонити рф використовувати іранські безпілотники, якщо їх постачали до початку війни,
  • підтримувати більш тісні відносини з Україною.

Мохаджері також звернувся до міністра закордонних справ Ірану Хосейна Амірабдоллахіана з питанням, чому уряд відкрито не засудив російську агресіюю

А також, чому не докладає зусиль, щоб стати посередниками між Україною та рф. Він наголосив, що Іран міг би зіграти цю роль, не зашкодивши своїм відносинам із росією.

Водночас колишній посол Ірану в рф Нематолла Ізаді припустив, що між військовими та МЗС Ірану не було належної співпраці, через що дипломатичне відомство не знало про постачання дронів росії.

На його думку, одна частина уряду вважала вигідним продавати зброю Москві, але Іран “піддався операції обману з боку росії, яка не служить нашим національним інтересам взагалі”.

Довідка

Від початку повномасштабної війни Іран публічно декларував позицію нейтралітету та виступав за припинення вогню і політико-дипломатичне врегулювання.

Проте, країна постачає російській армії свої бойові дрони-камікадзе, які загарбники останнім часом дуже активно використовують в Україні.

Росіяни замаскували іранське обладнання під російською назвою “Герань-2”. Іранські дрони росіяни використовували, зокрема, для атаки на Київ 17 жовтня.

В МЗС України заявили, що надання Іраном зброї росії для ведення повномасштабної війни робить його співучасником агресії та воєнних злочинів на території України.

Але Іран відкидає звинувачення.

Глава МЗС України Дмитро Кулеба вніс на розгляд президента пропозицію про розірвання дипвідносини з Іраном через використання росією іранських дронів проти України.

Нагадаємо, пізніше глава МЗС Ірану публічно визнав, що Тегеран передавав бойові дрони рф, але це відбулося нібито за кілька місяців до її повномасштабного вторгнення в Україну.

В українському МЗС заявили, що Україна продовжуватиме вживати всіх заходів, щоб унеможливити використання росією іранської зброї для знищення українського народу і хоче попередили Іран щодо наслідків співучасті в агресії росії.

Від admin