Серед мобілізованих військовослужбовців спостерігається масштабний спалах різних захворювань – бронхіт, ангіна, пневмонія, загострення астми та інфекції шлунково-кишкового тракту.

Про це повідомляє Головне управління розвідки Міноборони України.


Розвідка повідомляє, що на територію Білорусі продовжують надходити підрозділи ЗС РФ, які здебільшого складаються з так званих “частково мобілізованих” громадян. Їхнє головне завдання – підготовка матеріальної бази та місць розміщення окупаційних військ.

“Тим часом самі “чмобики” змушені жити в непристосованих умовах. Переважно в польових наметах без належних санітарних умов”, – йдеться в повідомленні.

Наразі серед цих військовослужбовців спостерігається масштабний спалах різних захворювань. В основному це захворювання дихальних шляхів (бронхіт, ангіна, пневмонія, загострення астми) та інфекції шлунково-кишкового тракту.

“Зараз масштаби захворювань такі, що білоруські медики не здатні впоратися з ними. Окупанти змушені терміново відправляти до Білорусі військових та мобілізованих медиків із РФ. Найближчим часом очікується прибуття чергової партії медичних співробітників на 230 загальновійськовий полігон західного оперативного командування ЗС РБ (Обуз) – Ліснівський). Спалах захворювань на ньому також пов’язують із недотриманням елементарних вимог для військових таборів щодо забезпечення гігієни, якісного харчування та медичного забезпечення”, – йдеться у повідомленні.

Розвідка також заявила, що у Білорусі зростає напруженість між військовими двох держав. Численні конфліктні ситуації пов’язані з прецедентами зневажливого ставлення російських до білорусів.

“Військова поліція РБ не може стримувати протиправну поведінку росіян. Зокрема, у доповідних записках, які подаються старшими офіцерами ЗС РБ на основі скарг своїх рядових військовослужбовців, вказується на зневажливі висловлювання та поведінку росіян щодо білорусів. Зокрема, з використанням принижень на основі етнічних характеристик. Кількість прецедентів швидко зростає, що призводить до неконтрольованої ескалації напруги у Білорусі”, – повідомляє ГУР.

Від admin