Російський олігарх, засновник приватної військової компанії “Група Вагнера” Євген Пригожин похизувався “просуванням” своїх найманців в Україні на 100-200 м в день. Таку “швидкість” воєнний злочинець вважає “нормальним явищем для сучасної війни”.

Натомість у воєнній доктрині РФ зазначено, що російські сили планують швидкість наступу від 30 км на день, однак просування на десятки кілометрів на добу за останні місяці демонстрували лише Збройні сили України. Про це йдеться у новому зведенні міністерства оборони Британії.

У британському оборонному відомстві нагадали, що наприкінці жовтня Пригожин похизувався “карколомною швидкістю” наступу своїх найманців на території України. 23 жовтня власник ПВК “Група Вагнера” заявив, що його бойовики наступають на 100-200 метрів на день, що, за його словами, є “нормальним явищем для сучасної війни”.

Однак російське військово-політичне командування, схоже, готувалося до якоїсь зовсім іншої війни, коли планувало напад на Україну – і очікувало зовсім інших темпів окупації українських територій.

“Відповідно до їхньої (російської. – Ред.) воєнної доктрини, російські сили планують просуватися на 30 км або більше на день у більшості умов. У лютому російські війська планували протягом місяця просунутися через Україну на 1000 км. Натомість вересні українські війська просувалися понад 20 км на день”, – нагадали у британському міноборони.

Також там спробували пояснити аномальну медійну активність Пригожина упродовж останніх місяців.

“За останні два місяці Пригожин відмовився від удавання, що він не пов’язаний з Вагнером, і був більш відвертим у своїх публічних заявах. Ймовірно, він намагається підвищити свій авторитет у напруженій російській системі національної безпеки”, – зазначили у МО Британії.

Нагадаємо, напередодні британська розвідка повідомила, що Росія розмістила в Білорусі гіперзвукові ракети “Кинджал”.  Це вдалося встановити за допомогою супутникових знімків, які зафіксували на одному з білоруських аеродромів літаки-носії “Кинжалів” та контейнер, який може використовуватися для такого типу озброєння.
Водночас у Британії не бачать особливих переваг для Росії у розташуванні “Кинджалів” у Білорусі з точки зору завдання ударів по Україні. Натомість у демонстративному розміщенні цих ракет на білоруському аеродромі Микулищі експерти вбачають “сигнал для Заходу” та намагання Росії ще глибше затягти Білорусь у війну проти України саме як спільника держави-агресора.

Від admin