Поки весь світ обговорює російську фейк-лякалку про «брудну бомбу», постійний представник рф в ООН василь небензя у своєрідний спосіб вирішив потішити своїх колег новою «заявою».

Цього разу про те, що російські солдати на тимчасово окупованій території Херсонщини нібито знайшли спеціальні дрони, що «можуть перевозити комарів, спеціально заражених небезпечними вірусами». Також кимось там начебто знайдено документацію цих проєктів. Усе це він безпідставно пов’язав із темою таємних «біолабораторій США в Україні» та іншою маячнею.

— Серед отриманих нами документів є описи проєктів UP-4, Flu-Flyway і Р-781 із вивчення можливості розповсюдження небезпечних інфекцій через мігруючих птахів, зокрема високопатогенного грипу, хвороби Ньюкасла та кажанів, зокрема спроможних інфікувати людину збудниками чуми, лептоспірозу, бруцельозу, а також коронавірусів і філовірусів, які можуть розглядатися як засоби доставки, — із серйозним виглядом повідомив небензя.

Наприкінці довгої «заяви» постпред рф наголосив, що начебто просторове охоплення цих проєктів фактично включало не лише прикордонні з росією українські регіони, а й територію самої рф.

Варто сказати, що протягом майже всієї весни російські пропагандисти неодноразово порушували теми «таємних біолабораторій», «заражених кажанів» чи «бойових комарів». Проте всі подумали, що вони від цього змогли вилікуватися. Та виявляється, що ця страшна «хвороба» в них назавжди.

Серед перших на новий-старий фейк у виконанні російського постпреда в ООН відреагував глава Офісу Президента України Андрій Єрмак.

— Бойові комарі, брудні бомби… Лікувати там пацієнтів уже запізно. Потрібно повернути їх у палату під назвою росія та ізолювати, — лаконічно написав він.

Від admin