Російський диктатор Володимир Путін відкидає саму ідею існування України як держави та українців як окремого народу і цим фактично підтвердив, що його вторгнення – це геноцид українців.

Такі висновки експертів американського Інституту вивчення війни (ISW) містяться у їхньому звіті за 27 жовтня.

Аналітики ISW врахували те, що Володимир Путін під час виступу у дискусійному клубі “Валдай” продовжив заперечувати український суверенітет і заявив, що “єдиною реальною гарантією українського суверенітету” може бути лише Росія, яка “створила” Україну. Він повторив вигадку про “історичний факт”, що українці та росіяни – принципово “один народ”, помилково поділений на “різні держави”, а Україна “втратила суверенітет” і стала васалом НАТО. Своїми заявами він фактично заперечує той факт, що сама Росія визнала незалежність України та існування української нації.

“Вшанування Путіним наративу про те, що Україна і Росія є єдиним народом, розділеним на різні держави через довільні історичні обставини, вказує на його постійну мету знищити українську державу і стерти поняття українського народу, – вважають експерти ISW. – Ці заяви разом з багатьма діями Росії мають викликати серйозні роздуми над питанням, чи є війна Росії проти України геноцидом, оскільки геноцид юридично визначається як “дії, вчинені з наміром знищити, повністю або частково, національну, етнічну, расову чи релігійну групу”.

Від admin