Окупаційна адміністрація в захопленому Росією Криму розпочала підготовку до евакуації розташованих на півострові музеїв. Пріоритет віддається найціннішим експонатам.

Про це йдеться у вечірньому зведенні Генерального штабу Збройних сил України.

Так, окупаційна адміністрація півострова видала указ, в якому визначила порядок евакуації музеїв.

Для кримських музеїв затверджено плани як внутрішньої (в межах півострова), так і зовнішньої (в інші регіони Росії) евакуації.

Зазначається, що позачерговій евакуації підлягають музейні експонати, які мають найбільшу матеріальну цінність.

Нагадаємо, в результаті повномасштабного вторгнення Росії в Україні було знищено або розграбовано кілька музеїв.

Так, у Маріуполі Донецької області російські окупаційні війська зруйнували будівлю Художнього музею імені Архипа Куїнджі, фонд якого налічував близько 2 тисяч експонатів.

А в Запорізькій області російські військові пограбували музей-заповідник “Садиба Попова”. Окупанти винесли з нього всі цінності, знищили всю техніку і навіть забрали унітаз.

Як писали Українські Новини, 6 жовтня Генеральний штаб повідомив, що в Херсонській області окупанти почали планувати евакуацію на територію Криму через успіхи ЗСУ в цьому регіоні.

Ми також повідомляли, що окупаційна адміністрація Херсонської області порекомендувала розпочати евакуацію викладачам, які співпрацюють з окупантами.

А вчора ввечері, 13 жовтня, стало відомо, що Росія має намір почати вивіз цивільного населення з території Херсонської області.

Від admin