47% росіян відчули тривогу, страх через оголошення в країні мобілізації, шок відчули 23%, гнів та обурення — ще 13%. Такі дані опитування, проведеного “Левада-центром”. Двоє із трьох опитаних зізналися, що бояться оголошення загальної мобілізації. Але в російських регіонах, які вже виконали план з мобілізації, призов триває, повідомляє FREEДОМ.

Новомобілізовані росіяни записали відео у тимчасово окупованому місті Сватове Луганської області. Від нього до деокупованих українськими захисниками територій лише 15 км.

“Ми мобілізовані. Ми взагалі тут не зобов’язані перебувати. 11 днів від моменту відправлення. Ми з Москви поїхали 11 днів тому”, — кажуть вони.

За час підготовки перед відправкою на фронт росіяни, яких призвали, з вогнепальної зброї стріляли лише один раз.

Російські полігони, де мобілізовані проходять підготовку, інспектує особисто міністр оборони країни-агресорки Сергій Шойгу. Але навіть для показового тренування всім новобранцям зброї не вистачає.

Рівень підготовки тих, кому на навчання потрапити не пощастило, до офіційних розпоряджень брати лише з досвідом наближають оригінально. У військових квитках новобранців пишуть небилиці про нібито пройдені навчання.

Щонайменше п’ятеро призваних у межах так званої часткової мобілізації вже загинули в Україні. Першу офіційну заяву про смерть мобілізованих на фронті зробило керівництво Челябінської області.

“Військкомат підтвердив інформацію про загибель п’ятьох південноуральців, призваних із Коркінського військового комісаріату”, — йдеться у повідомленні пресслужби уряду Челябінської області.

Загальні незворотні втрати Росії у війні проти України, за неофіційними даними, перевищили 90 тисяч осіб. Про це повідомило видання “Важные истории”, посилаючись на слова чинного співробітника ФСБ та колишнього офіцера російських спецслужб. Попри те, що глави 39 російських регіонів — це підрахунки ЗМІ — вже прозвітували про виконані на 100% плани мобілізації, призов для участі в бойових діях в Україні на цьому не припинився.

“Перший етап мобілізації повністю виконано. Регіон розпочав другий етап”, — заявив віцегубернатор Курської області Олексій Смирнов на оперативній нараді.

“Ростовська область отримала нове мобілізаційне завдання, його вже почали виконувати муніципальні призовні комісії”, — написав губернатор Ростовської області Василь Голубєв в Telegram.

Про виконання на 100% плану мобілізації відзвітували й у Бурятії ще 30 вересня. Втім, призов триває, а бурятські посадовці намагаються довести населенню, що це не нова хвиля, а так званий “донабір”.

“Робота триває планово. Про жодну першу хвилю, другу хвилю і наступні хвилі не йдеться. Всім військовим комісаріатам встановлено певне завдання для комплектування військових частин округу, а також інших частин, що розташовані за межами республіки Бурятія або поза нею”, — заявив військовий комісар Бурятії Ігор Кибальник.

Попри те, що деякі області активізують призов, спростовують нову хвилю мобілізації й у Кремлі.

“Жодної нової хвилі (мобілізації, — ред.) немає. І тут потрібно у кожного конкретного губернатора уточнювати, що вони мають на увазі”, — прокоментував прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков.

У російській Держдумі заявили, що мобілізація — це не тимчасова акція, а безперервний процес. І отримати повістку громадяни країни-агресорки сьогодні ризикують у найнесподіванішому місці. Спочатку мобілізували вдома та на роботі. Пізніше — у паспортних столах і прямо на вулицях. Наразі військкоми дісталися і закладів громадського харчування.

Одні росіяни тікають із країни, інші відсиджуються, сподіваючись не потрапити під руку військовому, треті — купують амуніцію і їдуть на фронт. Таким чином, вважають експерти, так звана “могилізація” не лише не допоможе Росії перемогти на полі бою, а й розхитає російське суспільство зсередини.

Нагадаємо, Вірменія, Казахстан, Грузія, Фінляндія, Туреччина та Емірати — неповний перелік країн, куди ще можуть виїхати росіяни, які тікають від мобілізації. Їдуть до друзів, родичів, на лікування та відпочинок, аби не отримувати повістку. Деякі, покинувши батьківщину, спалюють російський паспорт. Інші готові повернутися, коли закінчиться війна.

Від admin