Російська ракетна атака по українських містах лише посилила рішучість партнерів допомогати Києву.

Голова Міністерства оборони США Ллойд Остін наголосив, що українські військові мають величезні успіху з деокупації та зуміли змінити динаміку війни.

Про це очільник Пентагону сказав, відкриваючи засідання формату “Рамштайн-6”, у Брюсселі 12 жовтня.

“Коли ми зустрічалися у вересні, ми всі спостерігали, як Україна досягла надзвичайних здобутків на полі бою. Незважаючи на нові напади Путіна, українські сили змінили динаміку цієї війни. Вони звільнили сотні містечок від російської окупації та повернули тисячі кілометрів квадратних своєї землі. Ці перемоги належать українським солдатам. Проте безпекова допомога контактної групи, тренування та зусилля з підтримки були життєво важливими. Ми здійснили величезний прогрес, працюючи разом, і оскільки війна змінилась – змінилась і місія цієї контактної групи”, – зазначив голова Пентагону.

Остін підкреслив, що російська ракетна атака по українських містах лише посилила рішучість партнерів у допомозі Києву.

“Путін намагається мобілізувати більше сил і заявити про належність суверенних територій України до Росії. Він кидається на цивільні цілі та інфраструктуру в українських містах. Він використовує безвідповідальні погрози та риторику”, – прокоментував мамериканський міністр атаки Путіна.  

У Брюсселі відбувається шоста зустріч у форматі “Рамштайн”

12 жовтня розпочалось засідання у форматі “Рамштайн-6”. У засіданні візьмуть участь очільники оборонних відомств та воєначальники з майже 50 країн з усього світу. 

Пані посол України в НАТО Наталя Галібаренко повідомляла, що на “Рамштайні”, ймовірно, можуть обговорити і заявку України на членство в Альянсі.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг перед початком засідання міністрів оборони країн-членів Альянсу поінформував, що сьогодні учасники зустрічі обговорять надання Україні сучасних систем ППО. 

Від admin