Голова комітету із закордонних справ естонського парламенту Марко Міхкельсон закликав світ не лише продовжити, а й посилити санкції проти Росії. Він зазначив, що дипломатія має бути жорсткішою щодо країни-агресора та її глави Володимира Путіна за спробу анексії частини територій України.

Після таких дій аргументів для скасування обмежень проти РФ немає, сказав політик в інтерв’ю Novinky. Водночас додав, що Європа “більше ніколи не побачить дешевий російський газ.

“Якщо сьогодні ми визнаємо, що це територія Росії, то ми визнаємо, що нинішній світопорядок впав і міжнародне право більше не відіграє жодної ролі у міжнародних відносинах. Усі окуповані нині території, безумовно, входять до складу України та залишаться в ній. Це означає, що Україна має звільнити ці території з нашою допомогою. Українці нині продовжують дуже успішний наступ на півдні та сході”, – заявив Міхкельсон.

Він зазначив, що в Естонії також висока інфляція – близько 25%, ціни на енергоносії злетіли до небес. Водночас парламентар не бачить у країні нікого, хто б засумнівався у продовженні санкцій проти РФ, чи когось, хто запропонував би почати купувати у неї так званий дешевий газ.

“Реакція на це неодноразове порушення міжнародного права має виходити не тільки від Заходу, а й від Китаю, Індії та інших країн, для яких дотримання територіальної цілісності є ключовою частиною стабільності. За те, що Росія оголосила у п’ятницю, вона має бути покарана ще більшими санкціями, ніж раніше. І, звісно, ми маємо максимально допомагати Україні”, – висловив переконання Міхкельсон.

На його думку, Європейський Союз здатний піти не просто на продовження санкцій, а й на їхнє розширення. Адже дипломатам “пора знайти шлях до одностайності”, тому що країна-агресор РФ “хотіла б його підірвати”.

Глава комітету із закордонних справ парламенту Естонії каже, що підштовхнути країни Європи до того, щоб вони почали звинувачувати одна одну, або звинувачувати українських біженців та Україну як таку в економічній кризі – саме те, чого хоче Путін.

“Йому дуже хотілося б, щоб наша єдність у ЄС щодо Росії розпалася. Це частина війни. Частина інформаційної, політичної, дипломатичної та економічної війни, яку він веде проти нас… Вкотре виходить, що ми повинні бути жорсткими щодо РФ, інакше знову й знову будемо в цій ситуації”, – підсумував Міхкельсон.

Як повідомляв OBOZREVATEL, Україна закликала світ відреагувати на злочинну анексію РФ чотирьох областей, заявивши, що потрібен суд. Адже дії країни-агресора є юридично нікчемними згідно з міжнародним правом та не варті навіть паперу, на якому вони закріплені.

Від admin