Війна Росії – це не лише напад на Україну, а й груба образа принципів, на яких ґрунтується Статут ООН, – суверенітету, незалежності держав, непорушності національних кордонів, принципів миру і безпеки. Про це заявив 26 вересня на брифінгу представник Державного департаменту США Нед Прайс.
Прайс зазначив, що брязкання президентом РФ Володимиром Путіним ядерною зброєю, фіктивні референдуми, часткова мобілізація і придушення росіян активізували населення Росії, але “майже напевно не так, як хотів Путін”.

За словами представника Держдепартаменту, дії Путіна сигналізують про те, що він розуміє, що програє в Україні, і робить усе можливе, щоб залякати тих, хто йому протистоїть.

Прайс заявив, що США разом із союзниками не збираються піддаватися залякуванню, а так звані референдуми, які Росія проводить на тимчасово окупованих територіях Херсонської, Запорізької, Луганської та Донецької областей, є повною бутафорією.

США, за словами Прайса, ніколи не визнають захоплену РФ українську територію нічим іншим, як частиною України.


Контекст:
21 вересня Путін у своєму зверненні заявив про готовність застосувати ядерну зброю за загрози територіальній цілісності Росії. За його словами, країни Заходу влаштували “ядерний шантаж” щодо РФ. У цьому самому зверненні Путін сказав, що Росія підтримає “референдуми” про входження окупованих територій України до складу РФ і визнає їхні результати.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров сказав, що ядерна доктрина РФ після псевдореферендумів поширюватиметься і на окуповані нею території.

Говорячи про ймовірність ядерного удару, президент України Володимир Зеленський заявив, що не вірить у те, що РФ застосує ядерну зброю. Водночас президент зазначив, що “не можна заглянути Путіну в голову”, тож ризики, що ядерного удару можуть завдати, є.

Державний секретар США Ентоні Блінкен 25 вересня в інтерв’ю CBS News підтвердив, що США попередили РФ про можливі “жахливі наслідки” в разі застосування країною-агресором ядерної зброї.

26 вересня спікерка Білого дому Карін Жан-П’єр повідомила, що США поки не бачать ознак, що Росія готується застосувати ядерну зброю проти України, але ставляться до таких погроз дуже серйозно.

Від admin