Меджліс кримськотатарського народу допомагає українським громадянам, які перебувають у тимчасово окупованому Криму, уникнути російської мобілізації. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

“З тимчасово окупованого Криму виїжджають тисячі людей, щоб уникнути мобілізації. Це громадяни України, які мешкають на окупованих Росією українських територіях і їм загрожує насильницька мобілізація”, — каже Чубаров.

Через територію Росії, за словами голови Меджлісу, українські громадяни переважно їдуть до Казахстану.

“Ми розмовляємо з офіційною владою Казахстану, говоритимемо з правозахисниками, щоб мешканцям України, які таким чином уникають насильницької мобілізації, казахська сторона максимально сприяла”, — розповів він.

Вже з території Казахстану люди можуть безпечно повернутись до України.

“Наші люди використовують територію Казахстану, щоб звідти повернутися на материкову частину України. Після повернення молоді люди також вступають до Збройних сил України”, — поінформував Чубаров.

Чубаров акцентував, що українці, які вимушено проживають під окупацією Російської Федерації в Криму, роблять все, щоб уникнути путінської мобілізації.

“Але вони можуть з цим не впоратися. Тому необхідно знайти додаткові заходи міжнародного тиску на країну-окупанта. Таких заходів уже практично не залишилося, за винятком одного — перемоги у російсько-українській війні. Це означає, що нам необхідно більше зброї та фінансової підтримки, щоб упоратися із завданням щодо звільнення окупованих територій”, — заявив Рефат Чубаров.

Зазначимо, що за кілька днів окупаційна влада тимчасово анексованого Криму видала 1,5 тис. повісток кримським татарам. Про це повідомила представник президента України в Криму Таміла Ташева. За її словами, Росія таким чином намагається знищити генофонд кримськотатарського народу.

Від admin