Міністри закордонних справ країн ЄС погодилися підготувати нові санкції проти Росії та збільшити поставки зброї в Україну після того, як президент РФ Владімір Путін оголосив про часткову мобілізацію в країні. Про це повідомляє Reuters.

Верховний представник ЄС із питань зовнішньої політики Жозеп Боррель сказав, що заява Путіна, яка включала кроки щодо анексії українських територій і погрозу використання ядерної зброї для «захисту» Росії, свідчить про паніку та відчай глави Кремля.

«Очевидно, що Путін намагається знищити Україну», – сказав Боррель журналістам після зустрічі міністрів.

Після брифінгу міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби міністри країн ЄС погодилися доручити своїм командам підготувати восьмий пакет санкцій проти РФ, який буде націлений на «більш релевантні сектори російської економіки та продовжить націлюватися на осіб, відповідальних за агресивну війну проти України», заявив Боррель.

Міністри ЄС проведуть наступну офіційну зустріч у середині жовтня, коли пакет санкцій може бути офіційно оформлений.

Також міністри домовилися збільшити постачання зброї в Україну. Боррель відмовився надати додаткові подробиці щодо типу санкцій чи військової підтримки, але він вважає, що всередині блоку буде «одностайна» підтримка нових заходів.

В інтерв’ю Reuters міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу сказав, що Путін намагається налякати і розділити Захід, але його останні коментарі стали «переломним моментом».

Зустріч міністрів країн ЄС має наголосити на єдності, швидкому просуванні з новим пакетом санкцій і використанні механізму фінансування Європейського миротворчого фонду для збільшення поставок зброї в Україну, сказав Рейнсалу.

Збереження єдності між 27 країнами блоку щодо нового пакету санкцій може виявитися складним на тлі кризи з енергопостачанням, яка сильно вдарила по ЄС. Угорщина вже відкинула ідею нових санкцій проти РФ.

Однак, за словами Борреля, Євросоюз має намір у найкоротші терміни запровадити нові санкції. Він також зазначив, що санкції матимуть як «персональний, так і секторальний» характер і будуть розроблені «максимально швидко у координації з партнерами». Головний дипломат ЄС повідомив, що до санкційного списку можуть потрапити представники влади РФ, а також особи, причетні до підготовки псевдореферендумів на тимчасово окупованих територіях України.

Від admin