Після деокупації Харківщини СБУ затримала 16 людей, яких підозрюють у співпраці з Росією, та виявила списки усіх “посадовців” окупаційних адміністрацій, йдеться у заяві служби.

Тринадцятьом з них вже повідомили про підозри у вчиненні злочинів, а одинадцятьом обрали запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою.

Загалом у звільнених населених пунктах Харківщини співробітники СБУ провели поглиблену перевірку близько 7 тисяч осіб.

СБУ виявила реєстри “податкової служби” росіян, до яких вносили всі комерційні структури, які фінансували збройну агресію через сплату так званих “податків” до бюджету РФ.

Державне бюро розслідувань також розповіло про справи деяких затриманих людей, яких підозрюють у співпраці з окупаційною владою Росії.

“У звільненому Ізюмі вдалося викрити та затримати двох зрадників з переліку вже колишніх працівників правоохоронних органів”, – йдеться у заяві.

Там розповіли, що представниця місцевої податкової служби після початку війни продовжила роботу вже в окупаційній адміністрації росіян.

“Вона займалася підбором кадрів для окупаційної міської ради Ізюма, передавала інформацію про місцевих патріотів України”, – стверджують в ДБР.

“Жінка не пропускала масових заходів, де з гордістю розповідала прокремлівським пропагандистам, як їй добре стало жити. Сюжети з її інтерв’ю рясніли в ефірах російських каналів”, – додали в ДБР.

Інша жінка вступила до лав так званої “народної міліції”.

“Вона вмовляла своїх колишніх колег з Ізюмського відділу поліції так само переходити на службу до окупантів. Також вона показала загарбникам, де розташовані усі державні органи міста”, – заявили в ДБР.

Ще одна громадянка України пішла працювати в створену окупаційною владою податкову структуру в Куп’янську.

Усім особам повідомили про підозру за фактом державної зради, вказали в ДБР. Санкція статті передбачає довічне позбавлення волі з конфіскацію майна.

Від admin