Збройні сили України всього за тиждень досягли значного прогресу, відкидаючи російські війська все далі до кордону, повідомляє FREEДОМ.

Вже з перших днів контрнаступу на Харківщині українські військові звільнили більше територій, ніж Росія захопила з березня 2022 року. За даними Міністерства оборони України, з 6 вересня під контроль ЗСУ перейшло майже 400 населених пунктів, а це 8,5 тисячі квадратних кілометрів. Інформація про успіхи української армії надходить і з інших областей на півдні та сході країни.

“Можемо сказати, що Луганська область готується до деокупації. Готуються і окупанти, і колаборанти. Тому що вони біжать, і дякувати Богу. Не скрізь ще, але в деяких населених пунктах взагалі вже нікого немає. Кремінну взяти — там військових немає. Комендатура виїхала, прокуратура виїхала. Міліція їх якась “народна” виїхала. Зі Старобільська поїхали вже частково”, — зазначив голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Гайдай.

Успіх України в контрнаступі не здивував її союзників та партнерів, проте здивував росіян, каже речник Пентагону Пет Райдер. А держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що контрнаступ України проти російських військових ще тільки починається.

“Багато із систем, які ми надали всього за останні кілька тижнів і кілька місяців, довели свою ефективність. А українці показали здатність переходити в наступ. Бути досить ефективними в атаці. Передові ракетні системи, про які ми так багато говорили, вони використовують із великим успіхом”, — сказав офіційний представник Білого дому з національної безпеки Джон Кірбі.

Україна запросила у Конгресу США нову військову допомогу. Загалом у списку 29 типів систем озброєння та боєприпасів: танки, безпілотні літальні апарати, артилерійські системи, протикорабельні ракети Harpoon та 2 тисячі ракет для систем НIMARS. У запиті Києва є і тактичні ракетні комплекси ATACMS із зоною бойової поразки 300 кілометрів.

“Ми досягли значного прогресу з боку українців, особливо на північному сході. І це, як я вже сказав, результат підтримки, що надається нами. І стійкості українських Збройних сил і українського народу”, — зазначив Блінкен.

Зараз — переломний момент у війні, заявила заступник міністра оборони України Ганна Маляр. За її словами, про повне звільнення Харківської області поки що говорити зарано. Але насправді українські війська вже звільнили чималу територію.

“Наша сила полягає в тому, що ми дуже мотивовані. І в тому, що ми ретельно плануємо операції. Наші плани — звільнити усі окуповані території станом на 2014 рік”, — сказала Маляр.

Коли саме це може статися, західні партнери розходяться на думці.

“Зрозуміло, що українці досягли значного прогресу. Але я думаю, що це буде довгий шлях”, — вважає президент США Джо Байден.

“Я завжди думав, що це станеться наступного року. Я думаю, що зараз це можливо, і не хочеться бути людиною, яка каже, що все закінчиться на Різдво, але зараз можливо, що в російських збройних силах може статися колапс… Йдеться про 30-40% шансів, і це ставить під питання майбутнє Путіна, путінізму, і Захід має зараз дуже сильно задуматися про те, як виглядатиме світ після Путіна”, — сказав маршал Королівських ВПС Британії у відставці Едвард Стрінгер у коментарях Sky news.

Швидкої перемоги не буде, вважає голова РНБО України Олексій Данилов. І коли закінчиться війна, зараз ніхто прогнозувати не може. Але тривати роками вона точно не буде. І після Україна зробить усе можливе, щоб Росія не мала можливості для повторної агресії.

Від admin