Активні обговорення невдач армії, очікують, мають розбудити в росіян патріотизм. До того ж російська влада готує законопроєкт, який має активізувати мобілізацію.

Російська влада наразі не вдається до загальної мобілізації, проте робить усе, щоб її активізувати. У Держдумі готують спеціальний законопроєкт. Крім цього, Кремль маніпулює громадською думкою, коли його чиновники та пропагандисти активно обговорюють ситуацію на фронті. Там вперше визнали поразку у Харківській області і таким чином намагаються викликати у росіян патріотичні почуття і бажання іти на війну. Про це сказано у висновках американського Інституту вивчення війни (ISW) за 13 серпня.

Аналітики Інституту зазначають, що російська влада готує законопроєкт про спрощення доставки повісток військовозобов’язаним – він дозволить військомматам відправляти повістки поштою, а не пред’являти собисто, і зобов’яже чоловіків з’являтися в призовний пункт навіть якщо повістку не отримали.
«Російські чоловіки, які відгукнулися на неофіційні повістки, розповіли, що вербувальники намагалися переконати або змусити їх підписати військовий контракт. Законопроєкт про легалізацію поштових повідомлень про призов сприятиме цій нечесній практиці. І законопроєкт, і заяви депутатів можуть викликати страх перед загальною мобілізацією серед чоловіків, що може спонукати деяких підписувати військові контракти та отримувати фінансові премії за волонтерство, а не бути призовом і примусово служити без такої компенсації», – зазначають в ISW.

Проте, на думку аналітиків, ніщо в цьому законопроєкт не говорить про те, що Путін готується віддати наказ про загальну мобілізацію, і не зрозуміло, чи він може це зробити швидко. Міноборони Росії в нинішніх умовах навряд чи здатне впоратись із загальною мобілізацією.

«Російські блогери давно скаржилися на МО РФ і військове командування, а тепер кремлівські ЗМІ відкрито висловлюють невдоволення ходом війни та недостатньою обізнаністю про події на фронті. Блогери рекламують Telegram-канали, які висвітлюють фронтові події та закликають читачів підписуватися, якщо вони “вірять” Путіну. Контрольовані Кремлем ЗМІ зараз відкрито закликають до інтенсивних ракетних ударів проти критичної цивільної інфраструктури України та транзитних маршрутів, ідея має широку підтримку серед багатьох блогерів. Ці нові заклики є різким відходом від попередньої лінії Кремля, яка стверджувала, що російські війська не завдавали ударів по цивільній інфраструктурі», – зазначають аналітики ISW.
Поразка Росії в Харківській області викликає паніку серед росіян на окупованих територіях України, військовослужбовців і блогерів.
Росії в країнах колишнього Радянського Союзу, що, наприклад, уже спричинило чергове загострення конфлікту між Азербайджаном та Вірменією.
Нагадаємо, ЦПД певен, що в Росії не дарма ширяться заклики «не панікувати» та «починати воювати по-справжньому». У такий спосіб Кремль тестує, наскільки росіяни готові до загальної мобілізації і чи погодяться іти на війну.

Від admin