Запорізька атомна електростанція залишається об’єктом підвищеної небезпеки, за допомогою якої росія намагається шантажувати весь світ. Наразі стало відомо, що окупанти готують чергові провокаційні обстріли станції. Загроза терору залишається і для інших АЕС України.

Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони Андрій Юсов в ефірі національного телемарафону.

«Ми вже можемо говорити, на жаль, не лише про Запорізьку АЕС. Російський агресор систематично, методично обстрілює всю енергетичну інфраструктуру України, і це, безперечно, може вплинути зрештою і на інші атомні об’єкти, на інші атомні станції», – зазначив Юсов.

За його словами,  є інформація про певну підготовку чергових провокацій і обстрілів Запорізької станції з боку російських загарбників.

«Те, що у особового складу агресора є план перебування в укритті під час своїх сигналів, тобто є переміщення техніки, є систематична діяльність із пошкодження ліній електропередач, яких зараз залишилося лише декілька, які поєднують ЗАЕС з українською енергосистемою. Зрештою ми вже бачили наслідки попередніх обстрілів ЗАЕС і не лише обстрілів. Мова йде про системний ядерний тероризм», – сказав розвідник.

12 вересня прессекретар МЗС Олег Ніколенко зазначив, що МАГАТЕ має докласти усіх зусиль для виводу російських військ із території ЗАЕС та повернення станції під контроль України. Лише це є запорукою відносної безпеки в регіоні.

В той же день генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі вкотре наголосив на необхідності негайного створення зони ядерної та фізичної безпеки на Запорізькій АЕС. Він повідомив про початок консультацій з цього приводу.

Міжнародне агентство з атомної енергії залишило своїх інспекторів на Запорізькій атомній електростанції в Енергодарі.

Від admin