На обмін полоненими їх пропонувати не будуть

Віце-прем’єр Ірина Верещук повідомила, що у звільнених від російської армії населених пунктах було затримано шкільних вчителів. Вони приїхали на окуповані території для роботи у місцевих школах за російськими освітніми програмами.

За словами Верещук, їх судитимуть за ст.438 ККУ (порушення законів та звичаїв війни). Ця стаття передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 8 до 12 років.

«Вони скоїли злочин проти нашої держави. Ми багато разів попереджали російських громадян, які погодилися приїхати на територію України та здійснювати тут заборонену законом діяльність. Звісно, ​​захід покарання їм визначить суд, проте на території нашої держави ще перебуває певна кількість російських громадян, які приїхали на тимчасово окуповані території і точно понесуть покарання, якщо не покинуть нашу територію невідкладно», – повідомила Верещук.

Вона уточнила, що російських вчителів не розглядатимуть як полонених для обміну.

«Як полонених їх ніхто не розглядатиме, тому що вони не комбатанти, Женевські конвенції не передбачають обмінів невійськовополонених», – наголосила Верещук.

У липні стало відомо, що у російських регіонах, особливо з низькими зарплатами, набирають вчителів, щоб викладати українським дітям «правильну» історію, а також, за словами міністра освіти росії Сергія Кравцова, правильні географію та суспільствознавство. Вчителям пропонували зарплати близько 190 000 рублів.

Від admin