З Росії йдуть компанії та забирають із собою технології. Імпортозаміщення практично не працює. Таку думку сьогодні, 10 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив директор Інституту соціально-економічної трансформації Ілля Несходовський.

“На сьогодні, наприклад, якесь обладнання, яке стоїть на російських підприємствах, просто не може далі працювати, тому що відсутні комплектуючі ремонту, щоб забезпечити витратні матеріали”, — сказав він.

Експерт зазначив, що це стосується багатьох галузей.

“Крім того, йдуть ті компанії, які постачали певні матеріали. Ми знаємо, коли в березні-квітні за відсутності відповідних матеріалів, сировини, почали виробляти не білий офісний папір, а сірий. Чому? Тому що вони не мали такої можливості, відповідної сировини для того, щоб її відбілити до потрібного стану. І це прийнято у них як стандарт”, — нагадав Несходовський.

За його словами, полки в російських магазинах не порожні, якусь заміну знайшли, але ця заміна набагато гіршої якості і дорожча.

“У великих містах, при цьому, особливо не відчувається цих втрат, таких, як Москва, Санкт-Петербург, тому що у них якраз і створюється такий вакуум. Вони окремо від усієї Росії, якщо чогось не вистачає, то в першу чергу починає не вистачати в регіонах, і вже в останню чергу починає не вистачати в Москві та Санкт-Петербурзі. Але при цьому в областях, де було зосереджено виробництво, наприклад, автомобільне, пішли виробники, і людей почали потроху звільняти”, — пояснив він.

Несходовський також розповів, що через низький курс рубля щодо долара не виконується бюджет, впали внутрішні надходження та надходження від продажу нафти та газу.

Він додав, що про стан економіки Росії говорять дуже багато факторів, які свідчать про погіршення та суттєвий відкат, загалом десь на рівень 1990-х років.

Щодо імпортозаміщення, то воно стосувалося насамперед харчових продуктів. Але якість продуктів у російських магазинах, значно впала, оскільки була відсутня конкуренція.

Від admin