Правоохоронці викрили агентку російської спецслужби, яка працювала на підприємстві ракетно-космічної галузі в Дніпрі. Вона коригувала обстріли по місту та здавала інформацію про новітні розробки у воєнній сфері.

Про це повідомляє Служба безпеки України та Дніпропетровська обласна прокуратура.

За даними слідства, 62-річна жителька Дніпра погодилась на співпрацю з окупантами через свої проросійські погляди. Вона чекала приходу «русского міра» на Дніпропетровщину та показувала свою позицію у соцмережах.

Слідчі зафіксували, що вона почала передавати росіянам інформацію з червня 2022 року. Вона повідомляла окупантів про новітні українські розробки у воєнній сфері та стан реалізації державних оборонних замовлень України.

Жінка співпрацювала з окупантами попри те, що разом із нею на підприємстві працюють її чоловік і син — вони залучені у розробці та модернізації військового обладнання та ракетної техніки.

Крім того, вона коригувала ракетні обстріли по Дніпру та звітувала росіянам про відомі їй позиції ЗСУ в місті. Її контактною особою був кадровий співробітник ФСБ росії, вони тримали зв’язок через месенджер.

Під час обшуків у жінки вилучили засоби комунікації та комп’ютерну техніку. Їй повідомили про підозру в державній зраді (ст. 111 ККУ). Суд має обрати їй тримання під вартою як запобіжний захід. У разі доведення вини їй загрожує від 15 років ув’язнення або довічне.

Від admin