Збройні Сили України помітно просуваються за кількома напрямками у західній частині Херсонської області та звільнили територію біля річки Сіверський Донець у Донецькій області. Про це йдеться в черговому аналітичному зведенні вашингтонського Інституту вивчення війни (ISW).

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

Аналітики зазначають, що темп українського контрнаступу в Херсонській області, ймовірно, різко змінюватиметься день у день, оскільки українські сили намагаються знищити логістику постачань армії Росії, порушити її командування та управління, щоб послабити її бойовий дух.

На думку експертів ISW, російські військові проводитимуть час від часу артилерійські та повітряні атаки по звільнених населених пунктах і українським військам, що наступають, і відвойовуватимуть втрачені позиції.

“Українські сили досягли досить суттєвого прогресу, щоб викликати більш реалістичні коментарі з боку російських блогерів, які до сьогодні дуже уважно стежили за оптимістичною риторикою Кремля”, – повідомляють в ISW.

Фото: ISW

Аналітики інституту ISW підтвердили факт звільнення населеного пункту Донецької області та одного із населених пунктів у Херсонській області.

Зокрема ISW повідомляє, що ЗСУ повернули собі територію на лівому березі річки Сіверський Донець на Донеччині, а на Херсонщині – Високопілля.

В Інституті також зазначили, що російські війська переміщують військову техніку до районів, що розташовані вздовж головних наземних шляхів сполучення у тилових районах Запорізької області.

Також ISW зазначає, що російські сили стріляють із реактивних систем залпового вогню з позицій на Запорізькій АЕС, посилаючись на кадри з геолокацією.

  • Зеленський провів третє за тиждень засідання Ставки верховного головнокомандувача, за наслідками якого повідомив, що “українські прапори повертаються туди, де мають бути по праву”. У ОП показали фото прапора, піднятого у Високопіллі Херсонської області.
  • У своєму відеозверненні Зеленський повідомив, що ЗСУ звільнили два населені пункти на півдні й один – на Донбасі. Які саме – не уточнив.

Від admin