Американські аналітики закликають не піддаватися російським інформаційним операціям про «провальний український контрнаступ».

Українцям та Заходу не варто піддаватися російським інформаційним операціям, які розповідають, що український контрнаступ на півдні провалився. Українське командування діє хитро і довго готувало передумови для наступальних дій, які ЗСУ веде сьогодні. Українська армія економить сили і не буде намагатися проводити бліцкриг, а діятиме синхронно з «деградацією російських можливостей». Про це йдеться у висновках американського Інституту вивчення війни (ISW) за 31 серпня.

Росіяни поширюють кілька наративів про контрнаступ ЗСУ: перший – «контрнаступ провальний», другий – Україна пішла на контрнаступ з «політичних» причин, зокрема під тиском Заходу, третій – на контрнаступі наполягав президент Володимир Зеленський і, навпаки, проти нього був головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний, а між ними конфлікт, тому Залужний був змушений на це піти.
ISW закликає не вірити жодному з них наративів, бо «військові дії масштабу цього контрнаступу не вдаються і не провалюються ні за день, ні за тиждень», українська влада давно визнала, що ЗСУ не мають достатньої маси механізованих сил, які були б необхідні для проведення бліцкригового удару. Натомість ЗСУ місяцями працювали над створенням умов для наступу, атакуючи та порушуючи російські тили та шляхи постачання, а час початку контрнаступу узгоджується з деградацією російських можливостей на заході Херсонщини.

«Збройні сили, яким доводиться проводити наступальні операції без кількісної переваги, звичайно необхідної для успіху в таких операціях, часто покладаються на неправильні орієнтири та хитрощі, щоб відвернути захисника від секторів лінії, на яких буде зосереджено зусилля прориву та експлуатації, – зазначають аналітики ISW. – Мистецтво таких фінтів подвійне. По-перше, вони повинні бути проведені з достатньою силою, щоб бути правдоподібними. Однак оскільки це фінти, а не навмисні атаки, які, як очікується, мають успіх, вони часто виглядають як невдалі – атакуючі підрозділи відступлять, коли відчують, що переконали захисника у своїй серйозності. По-друге, для досягнення ефекту потрібен час. Якщо мета фінту полягає в тому, щоб відвести сили захисника від передбачуваних секторів прориву, атакуючий повинен дочекатися, поки захисник фактично перемістить сили». 

Тому, як пояснюють експерти, між стартом та фінішем таких кроків може бути пауза і вона цілком може виглядати так, ніби атака не вдалася.
Нагадаємо, як повідомляє CNN, українське командування спочатку планувало масштабнішу операцію. Проте США закликали Київ обмежити її як за її цілями, так і за її географією, щоб уникнути надмірного розтягування та застрягання на кількох фронтах, а також поберегти сили.

Від admin