Минулої доби, 26 серпня, російські окупанти вкотре обстріляли майданчик Запорізької атомної електростанції. Наразі з’ясовуються пошкодження.

Про це повідомляє пресслужба “Енергоатома”.

ОБСТРІЛ ЗАЕС

“Вчора два енергоблоки ЗАЕС після зупинки знову підключені до мережі та виробляють електроенергію для потреб України. Зауважень до роботи обладнання та систем безпеки поки що немає”, — йдеться у повідомленні.

В “Енергоатомі” повідомили, що через присутність російських військ та їх зброю на ЗАЕС виникли серйозні загрози для безпеки роботи станції.

“Внаслідок періодичних обстрілів пошкодження зазнала інфраструктура станції, існують ризики витоку водню та розпилення радіоактивних речовин, висока та пожежна небезпека”, — уточнили в компанії.

Проте український персонал станції продовжує працювати та докладати багато зусиль, щоб запобігти ядерній та радіаційній небезпеці.

ВІЗИТ МАГАТЕ

Під час підготовки до візиту МАГАТЕ росіяни посилили тиск на персонал ЗАЕС. Це робиться для того, щоб вони не свідчили про злочини російських агресорів.

СИТУАЦІЯ НА ЗАПОРІЗЬКІЙ АЕС

Росія використовує тимчасово окуповану Запорізьку АЕС для створення енергетичної кризи у Європі. Крім того, на територію атомної електростанції росії стягнула військових і техніку.

25 серпня Запорізька АЕС вперше в історії була повністю відключена від мережі. Лінії зв’язку з українською системою було пошкоджено внаслідок безперервного обстрілу з боку росії.

Згодом Запорізька атомна електростанція відновила з’єднання з четвертою лінією зв’язку з енергосистемою України — ПЛ-750 кВ ЗАЕС — “Дніпровська”, проте всі шість енергоблоків залишалися відключеними.

Нагадаємо, ЗМІ повідомляли, що МАГАТЕ може відвідати Запорізьку АЕС до 5 вересня. Ще до початку повномасштабної війни МАГАТЕ планувало на два тижні відвідати станцію.

Після цього російські пропагандистські ЗМІ розповсюджували інформацію про те, що під час візиту місії МАГАТЕ до ЗАЕС очікуються провокації. При цьому росіяни наперед звинувачують у всій Україні.

Тим часом у британській розвідці впевнені, що росія й надалі планує використати Запорізьку АЕС у пропагандистських цілях. Зокрема, буде продовжено звинувачення України в обстрілі території станції.

Від admin