Російська пропаганда повідомляє, що представники окупаційних військ затримали двох співробітників ЗАЕС, за нібито співпрацю із Збройними силами України. Також у Росгвардії озвучили, що із березня таких «порушників» було 26 осіб, повідомив Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

Затриманих звинувачують у тому, що вони передають інформацію про пересування та розташування російської військової техніки по території ЗАЕС. Російське військове і політичне керівництво не соромиться казати світу про те, що вони здійснюють ядерний тероризм і розміщують військову техніку на території працюючої  атомної станції.

«Як Уповноважений Верховної Ради України  з прав людини наголошую, що жодного порушення норм українського законодавства чи міжнародного права працівниками атомної станції не здійснюється.  Це українська атомна станція на якій працюють українські атомщики, які вільні спілкуватися з усіма, хто може забезпечити збереження цілісності атомної станції», — зазначив він.

Попри шалений тиск, якій здійснюють окупанти по відношенню до персоналу, працівники продовжують виконувати роботу задля запобіганню екологічної катастрофи, яка може торкнутися не тільки України, але й Європи та країн Чорноморського регіону.

Окупанти затримують, катують та вбивають працівників Запорізької АЕС. Це є не тільки воєнним злочином відносно мирного населення, але й порушенням принципів ядерної безпеки, одним з яких є саме збереження цілісності команди яка відповідає за об’єкт.

«Тому я, як Уповноважений Верховної Ради України з прав людини вкотре закликаю генерального секретаря ООН, МАГАТЕ і всю світову спільноту прискорити направлення безпекової місії на Запорізьку АЕС, демілітаризувати територію об’єкта та надати гарантії безпеки ЗАЕС та її персоналу для обслуговування станції. Переслідування працівників мають припинитись адже кожен з них виконує свою важливу місію для безпечного функціонування найбільшої атомної станції Європи аби не спровокувати ядерний інцидент, який може мати значні  катострофічні  екологічні наслідки», — констатував омбудсмен.

Від admin