Збройні сили України вдарили по мосту в районі Каховської ГЕС, після чого він став непридатним до використання. Про це повідомляє командування “Південь”.

“Наш вогневий контроль транспортно-логістичних шляхів на тимчасово окупованих територіях Херсонщини призвів до закріплення статусу мосту в районі Каховської ГЕС як непридатного для використання. Влучання акуратне, але дієве”, – йдеться у повідомленні оперативного командування.

Каховський міст є однією з переправ через Дніпро у Херсонській області.

Іншими двома є Антонівський автомобільний міст та Антонівський залізничний міст у Херсоні за 70 км від Нової Каховки.

Мости через Дніпро

Каховську ГЕС, гребля якої є переправою через Дніпро на Херсонщині, росіяни захопили одразу 24 лютого – саме біля неї починається Північнокримський канал, розблокування якого було однією з давніх цілей Росії.

Антонівський міст, що через Дніпро сполучає окупований Херсон із лівобережжям, захопили 25 лютого. Цей міст вважався ключовим для регіону. Він перетинає одразу дві річки: Дніпро та її ліву притоку Конку.

Тоді багато експертів запитували, чому його не підірвала одразу українська армія.

Вперше ЗСУ завдали удару в районі Антонівського мосту 19 липня. Росіяни пробували залатати діри у покритті. Але внаслідок удару у ніч на 8 серпня вже частково відремонтований Антонівський міст отримав нові пошкодження.
Рух транспорту мостом росіянам довелося закрити.

Від admin